Ultimele Noutăți

Misiune

Școala noastră își propune o lărgire a orizontului fiecărui elev, creșterea competențelor, utilizarea corectă a informației primite, respectarea valorilor societății noastre.

Proiecte

Școala Gimnazială ''Maria Rosetti'' susține implicarea activă a elevilor săi în multitudinea de proiecte realizate pe parcursul anului școlar, pentru dezvoltarea elevilor săi.

Istoric

Înființată la sfârșitul anilor ’50, în cartierul Floreasca din București, Școala Gimnaziala „MARIA ROSETTI” a beneficiat de dascăli devotați și de prestigiu, care au așezat pe frontispiciul ei o lumină specială.

Despre noi

Cu o vechime de peste 60 de ani, școala noastră se numără printre unitățile școlare prestigioase ale capitalei, câștigându-și acest renume datorită rezultatelor de excepție la olimpiadele și concursurile școlare.

Situată într-o zona liniștită a Cartierului Floreasca, în unitate învață la această oră peste 950 de elevi în 39 de clase, sub îndrumarea unui colectiv de cadre didactice recunoscut și apreciat în sectorul 2 al Bucureștiului.

Accept
Refuz

Cine suntem

Adresa site-ului nostru web este: https://scoalamariarosetti.ro.

Media

Text sugerat: Dacă încarci imagini pe site-ul web, ar trebui să eviți încărcarea imaginilor care au incluse date de locație înglobate (EXIF GPS). Vizitatorii site-ului web pot descărca și extrage toate datele despre locație din imaginile de pe site.

Conținut înglobat de pe alte site-uri web

Cu cine partajăm datele tale

Dacă ceri resetarea parolei, adresa ta IP va fi inclusă în emailul pentru resetare.

Cât timp îți păstrăm datele

Dacă lași un comentariu, comentariul și metadatele lui sunt păstrate pe o perioadă nedeterminată. Așa putem recunoaște și aproba automat toate comentariile următoare în loc să le ținem într-o coadă pentru moderare. Pentru utilizatorii (dacă există) care se înregistrează pe site-ul nostru web, stocăm și informațiile personale pe care le furnizează în profilul lor de utilizator. Toți utilizatorii își pot vedea, edita sau șterge informațiile personale oricând (dar nu își pot schimba numele de utilizator). De asemenea, administratorii site-ului web pot vedea și edita aceste informații.

Ce drepturi ai asupra datelor tale

Dacă ai un cont sau ai lăsat comentarii pe acest site web, poți cere să primești un fișier de export cu datele cu caracter personal pe care le deținem despre tine, inclusiv toate datele pe care ni le-ai furnizat. De asemenea, ne poți cere să ștergem toate datele cu caracter personal pe care le deținem despre tine. Acestea nu includ și toate datele pe care suntem obligați să le păstrăm în scopuri administrative, juridice sau de securitate.

Unde sunt trimise datele tale

Comentariile vizitatorilor pot fi verificate printr-un serviciu automat de detectare a spamului.
Save settings